Bez kategorii

Lista osób, u których amputowano kończyny wkrótce po otrzymaniu preparatu przeciw COVID-19

Podczas gdy pociąg szczepień toczy się dalej, opowieści o ich przerażających skutkach ubocznych wciąż nas zalewają. Media głównego nurtu donoszą tylko o wyjątkowo odosobnionych przypadkach – jeśli w ogóle – celowo ignorując szerokie spektrum poważnych zakrzepów krwi bezpośrednio związanych ze szczepieniem. W tym przypadku dowody wydają się nie do zaprzeczenia tylko wtedy, gdy sprawy te nie są rozpatrywane łącznie jako grupa. Oto lista osób z całego świata, którym w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy amputowano nogę w wyniku szczepionki przeciw COVID-19.

Dave Mears: Noga byłego mistrza świata taekwondo „eksplodowała” miesiąc po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca

Były mistrz świata w taekwondo, Dave Mears, miał amputowaną lewą nogę zaledwie miesiąc po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca COVID-19, po której jego noga „eksplodowała”.

    Mears otrzymał zastrzyk 4 marca 2021 roku i natychmiast pojawiły się objawy grypopodobne oraz niebotycznie wysoka temperatura. Miesiąc później trafił do szpitala z powodu infekcji nogi, która była tak poważna, że podczas hospitalizacji ” w Peterborough City Hospital jego noga „eksplodowała” bryzgając wszędzie krwią. Lekarze nie mieli innego wyjścia, jak amputować mu lewą nogę powyżej kolana.

– Wszędzie była krew. To było przerażające. Miałem operację, amputowano nogę i straciłem pięć jednostek krwi. To było całkiem poważne i po tym było mi bardzo słabo.

Mears został mistrzem świata w taekwondo w 1984 roku.

 ________________________

Cicera Santos: Brazylijka, u której amputowano lewą nogę tydzień po otrzymaniu szczepionki Pfizer

Trzydziestodziewięcioletniej Cicerze Santos z Brazylii musiano amputować lewą nogę z powodu zakrzepów zaledwie tydzień po otrzymaniu szczepionki Pfizer COVID-19.

    Santos przyjęła preparat 25 sierpnia 2021 roku, a cztery dni później trafiła do szpitala z zakrzepicą żylną w lewej nodze. Zakrzepica była tak poważna, że lekarze nie mieli innego wyjścia, jak amputować jej nogę poniżej kolana. Matka dwojga dzieci powiedziała po amputacji:

– Zaledwie tydzień po szczepieniu dotknęła mnie zakrzepica żylna w lewej nodze.Wcześniej byłam zdrową osobą i nigdy nie miałam problemów z krążeniem”.

Cicero Santos u boku swoich dwóch synów.

  ________________________

Jummai Nache: 47-letnia asystentka medyczna, której amputowano lewą rękę, prawe palce i obie nogi wkrótce po otrzymaniu drugiej szczepionki Pfizer COVID-19

Jummai Nache to 47-letnia asystentka medyczna z Minneapolis, która straciła obie nogi i lewą rękę po szczepieniu Pfizer COVID-19.

    Nache przyjęła drugą dawkę 1 lutego 2021 roku i natychmiast zaczęła odczuwać silny ból w klatce piersiowej. Została hospitalizowana 13 lutego 2021 roku po wykryciu u niej skrzepów krwi w całym ciele. Obie nogi poniżej kolan i większość rąk musiała zostać usunięta chirurgicznie, inaczej by umarła.

Mąż Jummai, Philip, powiedział po jej przerażającej operacji:

– Moje doświadczenie z tego wydarzenia było tak trudne, ale nie wyobrażam sobie rozdzierającego bólu psychicznego, fizycznego i emocjonalnego, przez który przechodzi moja żona.

Jummai z mężem Filipem przed urazem poszczepiennym

    Sprawa Junmai została zbadana przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Agencja nie była jednak w stanie ustalić, czy szczepionka odegrała rolę w jej stanie. Junmai i jej mąż Filip nie byli zadowoleni z tych ustaleń, dlatego nigeryjska para postanowiła walczyć o sprawiedliwość.

 ________________________ 

Goran: 50-letni pracownik budowlany miał amputowaną nogę z powodu zakrzepów krwi trzy tygodnie po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca

    Wiedeński pracownik budowlany Goran musiał mieć amputowaną prawą nogę z powodu zakrzepów krwi zaledwie 3 tygodnie po otrzymaniu swojej pierwszej szczepionki AstraZeneca COVID-19.

Goran poczuł silny ból w nodze i „pluł krwią raz lub dwa razy dziennie”. 13 marca ból w nodze był tak silny, że jego żona wezwała karetkę pogotowia. Budowniczy powiedział: 

– Nigdy w życiu nie czułem takiego bólu.Moja noga była biała, niebieska i czarna.

Musiał przejść trzy operacje w ciągu tygodnia i został wprowadzony w śpiączkę indukowaną. Kiedy się obudził, lekarze powiedzieli mu, że amputowano mu podudzie. 

– Do końca życia nie zapomnę tego bólu, kiedy się obudziłem.

________________________

Alex Mitchell: Szkotowi amputowano lewą nogę 2 tygodnie po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca

56-letni Alex Mitchell stracił nogę zaledwie 2 tygodnie po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca COVID-19 – 20 marca. Mitchell, z Glasgow w Szkocji, trafił do szpitala 4 kwietnia po zawaleniu się w domu. W dolnej części brzucha i obu nogach pojawiły się skrzepy krwi, co zmusiło chirurgów do usunięcia lewej nogi powyżej kolana. 

– Lekarze rozmawiali o mnie z konsultantami na całym świecie, ponieważ przetrwanie kogoś z takim poziomem krzepliwości było niespotykane.

Mitchell ponownie uczy się chodzić

    Pomimo utraty nogi, Mitchell nadal był pozytywnie nastawiony do szczepień i nie chciał „zniechęcać” innych do wykonania zastrzyku.

– Przyjąłem szczepionkę, ponieważ chcę, aby wszystko wróciło do normy tak szybko, jak to możliwe, a jedynym sposobem, w jaki możemy to zrobić, jest właśnie szczepienie. Nie chciałbym zniechęcać ludzi, jednak z tego, co wiem, to, co mi się przydarzyło, jest rzadkością. Dotyka to może tylko jedną lub dwie osoby, więc nie pozwól, aby cię to zniechęciło.

________________________

Harold Molle: Australijczyk miał amputowaną lewą nogę zaledwie kilka dni po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca

Australijczykowi Haroldowi Molle trzeba było amputować lewą nogę z powodu zakrzepów, które pojawiły się zaledwie trzy dni po drugiej dawce szczepionki AstraZeneca. Molle powiedział:

– To był potworny ból. Teraz czekają mnie wydatki – muszę kupić sztuczną nogę i wózek inwalidzki. 

Pomimo utraty nogi, on również pozytywnie wypowiada się o szczepionce:

– Szczepionka zadziałała ratując mnie w szpitalu, ponieważ złapałem tam COVID. Lekarze mi powiedzieli, że gdybym nie był zaszczepiony, najprawdopodobniej bym naprawdę ciężko chorował.

 ________________________

Tajska studentka Ketsiri Kongkaew musiała usunąć chirurgicznie nogę zaledwie kilka tygodni po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca COVID-19

Dwudziestolatka, która otrzymała zastrzyk 13 sierpnia, natychmiast dostała wysokiej gorączki i objawów grypopodobnych. Tydzień później trafiła do szpitala z powodu ciężkiej zakrzepicy krwi w lewej nodze, co nie dało lekarzom w Krabi Hospital innego wyjścia, jak tylko chirurgiczna amputacja kończyny. Jej babcia, Harlia Kongkaew, powiedziała:

– Ketsiri została przewieziona do szpitala Surat Thani na prześwietlenie, gdzie lekarze stwierdzili zablokowanie tętnicy i orzekli, że musi zostać wysłana do szpitala Krabi na pilną operację, gdzie następnie amputowano jej lewą nogę powyżej kolana.

    To był skutek szczepionki. Wcześniej nigdy nie miała żadnych chorób. Studentka początkowo wydawała się po operacji dochodzić do siebie. Zastosowano leki rozrzedzające krew, które zaledwie dwa miesiące później spowodowały krwotok mózgu. Lekarze przeprowadzili pilną młodej pacjentki, jednak Ketsiri po kilku dniach zmarła.

  ________________________

Juan Pablo Medina: meksykańsko-amerykański aktorowi amputowano nogę z powodu zakrzepów wkrótce po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19

Aktor „La Casa de las Flores” Juan Pablo Medina miał amputowaną nogę 3 sierpnia 2021 roku z powodu zakrzepicy. Czterdziestoczteroletni aktor po przerażających przeżyciach z tym związanych popadł w głęboką depresję. Wiadomość o tym wywołała w mediach społecznościowych tysiące reakcji  ze spekulacjami na temat przyczyn tego, co się stało. Tuż po dramatycznych wieściach ze szpitala na temat aktora, media informowały, że został on poddany operacji z uwagi na poważne zagrożenie dla jego życia aktora, dlatego aby go ratować jego rodzina zgodziła się na amputację.

Juan Pablo Medina z żoną i koleżanką aktorką Pauliną Avila

    Żona artysty – Paulina Dávila – powiedziała niedawno, że aktor powoli wraca do zdrowia i ma nadzieję, że wkrótce publicznie opowie o tym, co mu się przydarzyło: 

– Kiedy Juan Pablo będzie gotowy, podzieli się swoją historią i opowie wszystkim, co się stało.To nie zależy ode mnie.

________________________

Jeanine Calkin: senator stanowy amputowano nogę wkrótce po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19

Senator USA Jeanine Calkin musiano amputować prawą nogę z powodu zakrzepu krwi, który rozwinął się wkrótce po otrzymaniu przez nią szczepionki przeciw COVID-19. Calkin, która jest senatorem stanu Rhode Island, powiedziała po amputacji: 

– Lekarze wykryli u mnie infekcję, która doprowadziła do powstania zakrzepów krwi. Krzepnięcie zablokowało dopływ krwi do moich nóg. Lekarze ustalili, że aby ratować życie, muszą mi amputować prawą nogę, co stało się w piątek. 

    Pomimo powstania skrzepu wkrótce po wstrzyknięciu preparatu, Calkin stwierdziła, że nie wierzy, by miało to związek ze szczepionką.

________________________

tłumaczenie: W rzeczy samej.

Źródło: https://thecovidworld.com/a-list-of-people-who-had-their-leg-amputated-after-receiving-covid-19-vaccine/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *