Osobiste historie

Oxana (35) POZYWA PRODUCENTA LEKÓW

Wózek inwalidzki po drugim szczepieniu na COVID!

Od czasu drugiego szczepienia na COVID, Oxana G. (35 lat) jest przykuta do wózka inwalidzkiego, udaje jej się wstać tylko na kilka godzin dziennie. Jej mąż zajmuje się teraz dziećmi i domem.

Autor: THILO SCHOLTYSECK

01.12.2022 – godz. 20:00

Halle – Praca na cały etat jako fizjoterapeutka, dwójka dzieci (2, 16), dobre zdrowie. Oxana ma 35 lat i jest kobietą w sile wieku – do czasu drugiego szczepienia na Covid. Od tego momentu porusza się na wózku inwalidzkim i cierpi na silny ból.

W Saksonii-Anhalt podano ponad 4,5 mln szczepień przeciwko koronawirusowi. Zgodnie ze spisem administracji landu, 160 osób doznało szkód na zdrowiu po podaniu szczepienia na Covid 19.

Jestem jedną z nich – mówi cichym głosem Oxana G. W jej przypadku szkody są tak poważne, że jej prawnicy zażądali od firmy BioNTech Manfacturing GmbH zadośćuczynienia w wysokości 100 000 euro.

Oxana G. jest wrażliwa na światło i ból. Praktycznie nie może wyjść z domu bez okularów przeciwsłonecznych.

Pierwsze szczepienie miałam w lipcu 2021 roku, drugie w sierpniu – mówi. Gdy latem spędzała urlop w Chorwacji, zaczęły się bóle głowy. Potem wystąpiły inne objawy: zmęczenie, duszności, problemy z pamięcią. Na początku myślałem, że to zmiana klimatu. Jednak po powrocie do domu dolegliwości nasilają się, aż w końcu 4 listopada 2021 roku dochodzi do całkowitego załamania stanu zdrowia.

Chodziłam od jednego lekarza do drugiego. Na początku zawsze mówili 'To psychika. Proszę więcej odpoczywać…

Mimo leków i terapii jej stan się pogarszał: Przez wiele tygodni nie mogłam w ogóle wstać z łóżka. Teraz poruszam się na wózku inwalidzkim. Regularnie poddaje się oczyszczaniu krwi, co rodzina finansuje z własnych środków. Oszczędzaliśmy na własny dom, ale większość pieniędzy przepadła teraz z powodu mojego zrujnowanego zdrowia. Przyznano jej drugi stopień niepełnosprawności.

Firma BioNTech Manfacturing GmbH zna przypadek kobiety z Halle – i bada jej roszczenia.

Źródło: https://www.bild.de/regional/sachsen-anhalt/sachsen-anhalt-news/oxana-verklagt-biontech-rollstuhl-nach-zweiter-corona-impfung-82125098.bild.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *