CovID-19Nauka i geopolityka

Skąd wyciekł wirus SARS-CoV-2

źródło:

źródło:

Tajne biolaby to nie tylko domena Chin

          Około 13 tys. naukowców w USA i za granicą jest zajętych tworzeniem nowych szczepów odpornych na szczepionki zabójczych mikrobów. 28 maja 2021 roku w stolicy Kirgistanu odbyła się konferencja „Pentagon Sanitary Stations: Biolaboratory System in the Post-Soviet Space” z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych z Rosji, Kirgistanu, Kazachstanu, USA i Izraela.

Współprzewodniczący Socjalistycznego Ruchu Kazachstanu, dziennikarz Ainur Kurmanow powiedział, że obecnie wysiłki amerykańskich biologów wojskowych oraz kazachskich naukowców i specjalistów, którzy faktycznie są zmobilizowani do pracy na rzecz amerykańskiego przemysłu wojskowego, są skierowane na udoskonalenie wcześniej osiągniętych wyników w celu stworzenia substancji bojowych i sposobów ich dostarczenia za pośrednictwem zakażonych zwierząt z miejscowej fauny na terytorium wroga

Stany Zjednoczone utworzyły biolaboratoria w 25. krajach świata: na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i na terenie byłego Związku Radzieckiego. Na samej Ukrainie jest ich pół tuzina: w Odessie, Winnicy, Użgorodzie, Lwowie (trzy), Charkowie, Kijowie (również trzy), Chersoniu i Tarnopolu.

Pod koniec 1991 roku Kongres USA zatwierdził program Cooperative Threat Reduction (CTR – Wspólna Redukcja Zagrożeń – przyp. tłum.), znany z nazwisk jego inicjatorów, senatorów USA Nunna i Lugara, który jest realizowany przez Defense Threat Reduction Agency (DTRA – Agencję Redukcji Zagrożeń Obronnych – przyp. tłum.) przy Pentagonie. Rosja otoczona jest dziesiątkami laboratoriów referencyjnych (CDL) kontrolowanych przez Pentagon. Oprócz Ukrainy takie laboratoria znajdują się w Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie, Kirgistanie, Mołdawii i Uzbekistanie.

fot.: CGTN

Sami amerykańscy naukowcy mówią, że w biolaboratoriach Pentagonu opracowywana jest broń biologiczna. Francis Boyle, autor ustawy antyterrorystycznej o broni biologicznej z 1989 roku (BWATA) i profesor prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Illinois w Champaign, powiedział, że około 13 tys. naukowców w 400 placówkach w Stanach Zjednoczonych i za granicą tworzyło nowe szczepy ofensywnych zabójczych zarazków odpornych na szczepionki.

W czerwcu 2021 roku profesor Francis Boyle stwierdził, że wiedział, iż COVID-19 wyciekł już dawno temu. Francis Boyle jest profesorem prawa międzynarodowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Illinois (USA), który ma stopnie doktorskie w dziedzinie nauk politycznych z Uniwersytetu Harvarda, powiedział, że wierzy, iż w okolicznościach tej globalnej pandemii musi powiedzieć prawdę o tym, co się tu…. wydarzyło, abyśmy wszyscy my, obywatele ludzkości, zrozumieli, a następnie wymyślili, jak się z tym uporać.

Profesor Francis Boyle

fot.: www.cities929.com

  • Nie jestem zwolennikiem Chin. Nie jestem neokonserwatystą. Nie jestem podżegaczem wojennym – powiedział prof. Francis Boyle. – Nawet Associated Press, w swoim oszczerstwie na mnie przyznała, że byłem pierwszą osobą na wiecie, która publicznie oświadczyła 24 stycznia 2020 roku, że COVID-19 był ofensywną biologiczną bronią wojenną o właściwościach „gain-of-function” (wzmocnienia funkcji). Profesor Francis Boyle powiedział, że to, co dzieje się od czasu, gdy Anthony Fauci został postawiony na czele FDA, od czasu administracji Ronalda Reagana, który postawił Fauciego na czele, do produkcji broni biologicznej używana jest inżynieria genetycznej DNA pod pretekstem, prac nad szczepionkami w celu chronienia przed bronią, którą wcześniej wyprodukowano.
  • To jest konsekwentna polityka do dziś. To jest oszustwo. Fauci robi to odkąd Reagan postawił go na czele tego programu w 1984 roku. Profesor Boyle powiedział, że został oznaczony jako teoretyk spiskowy przez wielu w amerykańskiej społeczności naukowej:
  • Jak się okazuje miałem rację, a oni nie tylko byli w błędzie, ale celowo byli częścią tego spisku, aby ukryć fakt, że COVID-19 jest ofensywną, bronią biologiczną, która wyciekła z laboratorium BSL4 w Wuhan. (…) Dosłownie walczymy tutaj z III wojną światową. Nie przeciwko Chinom, ale przeciwko COVID-19. Zagraża on całej ludzkości. Jak ty i ja właśnie zobaczyliśmy ze statystyk na dzień wczorajszy, najwyższy poziom infekcji na świecie to Stany Zjednoczone, potem Brazylia, a następnie wasze Indie. Jest to więc bardzo poważna walka, w którą jesteśmy tutaj zaangażowani. (…) SARS to uzbrojona wersja koronawirusa. Wcześniej SARS wyciekł z chińskich laboratoriów broni biologicznej. W BSL4 Wuhan wyprodukowano syntetycznie rekombinowany wirus SARS. (…) Następnie ich osławiona Królowa nietoperzy (Shi Zhengli, która kieruje Centrum Pojawiających się Chorób Zakaźnych w Instytucie Wirusologii w Wuhan w Chinach) przeniosła go do laboratorium na Uniwersytecie Północnej Karoliny oznaczonym jako BSL3, (Biosafety Lab Level 3). Wszystkie te laboratoria, których poziom bezpieczeństwa biologicznego określono na 3 i 4 muszą być natychmiast zamknięte. Z wszystkich tych ośrodków „wyciekają” ich produkty. To jest dokładnie to, co stało się w BSL4 Wuhan. Nie mówię, że Chiny zrobiły to celowo. To był przypadkowy wyciek. Fort Detrick też przecieka. Wszystkie te BSL4 przeciekają. Są one bardzo niebezpieczne i muszą zostać zamknięte i to samo dotyczy laboratoriów BSL3.

fot.: fas.org

Wojskowe laboratoria biologiczne USA stanowią bezpośrednie zagrożenie dla krajów, w których się znajdują. W 2013 roku na przykład w sztandarowej placówce DTRA, Centrum Lugar w Gruzji, testowano szczepionkę przeciwko wąglikowi. W tym samym roku w Gruzji wybuchło epidemiczne ognisko tego zakażenia. Od tego czasu przypadki wąglika trwają w tym kraju bez przerwy.

W 2014 roku w Centrum Lugar zbudowano specjalną hodowlę owadów i rozpoczęto projekt Sandfly. W 2015 roku muchy piaskowe zaatakowały Tbilisi i sąsiedni Dagestan.

Po tym, jak DTRA zaczęła badać w Centrum Lugar rozprzestrzenianie się niebezpiecznych infekcji, zwłaszcza gorączki krwotocznej krymsko-kongijskiej (CCHF), przez kleszcze i komary tropikalne Aedes Albopictus i Aedes Aegypt, takie właśnie komary pojawiły się w zachodniej Gruzji, rosyjskim Krasnodarze i północnej Turcji.

W Charkowie, gdzie znajduje się jedno z laboratoriów referencyjnych Pentagonu, w styczniu 2016 roku na świńską grypę zmarło 20 ukraińskich żołnierzy, a kolejnych 200 trafiło do szpitala. Do marca tego samego roku na świńską grypę zmarły na Ukrainie 364 osoby…

W 2017 roku na Ukrainie wybuchła epidemia odry. W 2019 roku wybuchła epidemia choroby

„podobnej w objawach do dżumy”. Tak podobnej zresztą, że Rosja drastycznie zwiększyła kontrole graniczne. Gdy tylko amerykańskie biolaby pojawiły się na Ukrainie, ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) stały się regularnym zjawiskiem.

Pierwsze amerykańskie laboratorium referencyjne w Uzbekistanie pojawiło się w Taszkiencie w 2007 roku. DTRA posiada obecnie kilkanaście takich laboratoriów w Uzbekistanie. W 2019 roku w Uzbekistanie odnotowano niewyjaśnione ogniska odry (pół tysiąca osób w regionie Samarkandy) i ospy wietrznej.

fot.: brookings.edu

Anna Popowa, główny lekarz sanitarny Rosji, przemawiając na spotkaniu szefów Rad Bezpieczeństwa Wspólnoty Niepodległych Pańtw, zwróciła uwagę na ogniska nieznanych wcześniej infekcji w miejscach, gdzie otwarto laboratoria wojskowe USA. Demonstrując mapy, podkreśliła: Pierwsza mapa to lokalizacje na całym świecie laboratoriów DTRA. Druga mapa to obszary pojawiających się zagrożeń epidemiologicznych. Mapy się zgadzały. To spostrzeżenie zostało poczynione jeszcze w 2019 roku.

Na konferencji w Biszkeku 28 maja 2021 roku zwrócono uwagę na fakt, że Pentagon w swoich biolaboratoriach w Azji Środkowej rozpoczął niedawno projekty przenoszenia zarażonych śmiertelnym wirusem zwierząt z lokalnej fauny na terytoria sąsiednich krajów.

Mowa o stadzie wielbłądów. Wcześniej na portalu „Echo Kazachstanu” poinformowano, że środkowoazjatyckie biolaboratoria Pentagonu rozpoczęły realizację projektu Camels as sentinel biosurveillance: the risk of virus transmission from camels to humans (Wielbłądy jako punkt nadzoru biologicznego: ryzyko przeniesienia wirusa z wielbłąda na człowieka –przyp. tłum.); projekt jest obecnie realizowany w Kazachstanie i Tadżykistanie z udziałem lokalnych ekspertów, zaś DTRA nadzoruje i kontroluje wszystkie prace. Pentagon współpracuje również z Kazachskim Instytutem Badawczym Problemów Bezpieczeństwa Biologicznego, Centralnym Laboratorium Referencyjnym (CRL) w Ałma – Aty, Tadżyckim Instytutem Problemów Bezpieczeństwa Biologicznego, Uniwersytetem Kalifornijskim w Davis w Stanach Zjednoczonych, Centrum Badań Medycznych Marynarki Wojennej USA oraz Szkołą Medyczną Duke-NUS w Singapurze.

Szczególne zagrożenie stanowi zakażenie wielbłądów koronawirusami. Badania brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Liverpoolu wykazały, że koronawirus może rekombinować z innymi wirusami u wielbłądów i mogą pojawić się nowe typy infekcji, na które nie działają szczepionki COVID-19.

Ośrodkiem koordynującym badania nad patogenami wielbłąda jest amerykańskie Narodowe Centrum Informacji Biotechnologicznej, które odgrywa znaczącą rolę w monitorowaniu i organizowaniu protestów społecznych na całym świecie w ramach projektu EMBERS prowadzonego przez Pentagon. Warto zauważyć, że centrum to łączy badania nad bronią biologiczną i organizację protestów społecznych.

Podczas konferencji w Biszkeku zażądano, aby przedstawiciele społeczności międzynarodowej, a także WHO, mogli odwiedzić Centralne Laboratorium Referencyjne w Ałma – Aty oraz Instytut Badawczy Problemów Bezpieczeństwa Biologicznego Kazachstanu w celu przeprowadzenia inspekcji działalności tych instytucji.

7 kwietnia 2021 roku sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew przyznał w wywiadzie dla „Kommiersanta”, że amerykańskie laboratoria wojskowe rozrzucone po całym świecie, ale głównie w pobliżu granic Rosji i Chin, mogą prowadzić prace nad bronią biologiczną. Patruszew zauważył: Władze krajów, w których znajdują się te obiekty, nie mają tak naprawdę pojęcia, co dzieje się w ich murach.

Już następnego dnia, 8 kwietnia, rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian powiedział: Rząd USA powinien dostarczyć społeczności międzynarodowej wyczerpujących informacji na temat eksperymentów, które przeprowadzają w wojskowych laboratoriach biologicznych USA na Ukrainie i w Fort Detrick… Na samej Ukrainie USA utworzyły 16 laboratoriów biologicznych. Dlaczego USA tworzą tyle laboratoriów na całym świecie i co tam robią…?

Czyli w laboratoriach biologicznych założonych przez USA na terytorium Ukrainy prowadzone są TAJNE i niekontrolowane przez państwo ukraińskie EKSPERYMENTY i PROGRAMY, finansowane przez Pentagon (departament wojskowy USA). O tym również informuje Petycja nr 22/091370-ep na stronie Prezydenta Ukrainy:

Biolaboratoria USA na Ukrainie to FABRYKI ŚMIERCI, zamknijcie je teraz Petycja przedstawicieli środowiska epidemiologicznego Ukrainy z 24 czerwca 2021 roku do Prezydenta Ukrainy Włodzimierza Żeleńskiego
Szanowny Wołodymyrze Ołeksandrowiczu, Prosimy o natychmiastowe wszczęcie dochodzenia w sprawie działalności Zakarpackiego Regionalnego Centrum Laboratoryjnego, Tarnopolskiego Regionalnego Centrum Laboratoryjnego, Odeskiego Subregionalnego Laboratorium Centralnego Centrum Zdrowia Publicznego, a także Narodowego Centrum Naukowego „Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Weterynarii” w sprawie badania przez ich specjalistów nowych szczepów koronawirusa w okresie od września do listopada 2019 roku.   Instytucje medyczne badały koronawirusa pod nadzorem ekspertów z amerykańskiego programu Collaborative Biological Research, nie informując o tym Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, premiera Ukrainy i Administracji Prezydenta Ukrainy. Według naszych informacji, szefowie wyżej wymienionych organizacji (B.T. Stegnyi, O.T. Chaichuk, G.Y. Sitnyk i in.) zgodzili się na udział w badaniach nowych szczepów koronawirusa, licząc na to, że w ten sposób zwiększą swoje szanse na otrzymanie grantów na rok 2020 od Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego oraz pomocy technicznej od rządu USA.   My, jako przedstawiciele środowiska epidemiologicznego Ukrainy, uważamy, że pomimo znaczenia międzynarodowej współpracy w dziedzinie zdrowia, takie działania zagrażały zdrowiu obywateli i mogły doprowadzić do wewnętrznego ogniska koronawirusa na Ukrainie, co zostało potwierdzone w regionie Tarnopolskim.   Mamy nadzieję, że Pana interwencja w zaistniałej sytuacji przyczyni się do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej niektórych osób zaangażowanych w organizację nielegalnych badań i zapobiegnie podobnym naruszeniom w przyszłości.   W związku z powyższym zwracamy się do Prezydenta Ukrainy, który zgodnie z art. 102 Konstytucji Ukrainy jest gwarantem przestrzegania Konstytucji, praw i wolności obywateli Ukrainy: o natychmiastowe zamknięcie amerykańskich laboratoriów biologicznych na terytorium Ukrainy; zapewnienie zbadania działalności amerykańskich laboratoriów biologicznych na terytorium Ukrainy; zweryfikowanie ewentualnego udziału ukraińskich naukowców i ukraińskich organizacji medycznych w tworzeniu koronawirusa, o czym informuje Petycja №22/091370-ep zamieszczona na stronie internetowej Prezydenta Ukrainy.

Tłumaczenie i opracowanie:

Marek Skowroński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *