Bez kategorii

Biskup Eleganti krytykuje szczepionki przeciwko COVID-19 i potępia rolę Kościoła.

źródło:

Podczas wywiadu wideo z niemieckim dziennikarzem Andreasem Wailzerem z LifeSiteNews, biskup Marian Eleganti ostro skrytykował poparcie austriackich biskupów dla powszechnego obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 w Austrii. Jego wypowiedzi poruszyły kwestie etyczne i religijne dotyczące autonomii ciała i roli Kościoła podczas pandemii.

W odpowiedzi na pytanie, co sądzi o poparciu austriackich biskupów dla obowiązkowych szczepień, biskup Eleganti powiedział: Dla mnie był to wyraźny upadek z łaski. Wskazał, że świadoma zgoda i autonomiczne podejmowanie decyzji dotyczących własnego ciała są od dziesięcioleci podstawowymi zasadami etyki medycznej. Ponadto przypomniał, że Kongregacja Nauki Wiary pod przewodnictwem kardynała Luisa Ladarii oświadczyła, że nie powinno być obowiązkowych szczepień.

Obowiązkowe szczepienia w Watykanie

Biskup Eleganti skrytykował papieża za nałożenie obowiązkowych szczepień na wszystkich pracowników Watykanu, mówiąc, że ci, którzy się nie podporządkują, stracą pracę. Akt ten został opisany przez szwajcarskiego biskupa jako niesprawiedliwość.

Biskup potępił również wiele niesprawiedliwości i negatywnych skutków ubocznych, które jego zdaniem zostały spowodowane przez programy masowych szczepień: Dziś mamy nadmierną śmiertelność, ponieważ programy szczepień zostały wdrożone we wszystkich krajach. Mamy spadek urodzeń z powodu (poronień) i przedwczesnych porodów itp. – powiedział Eleganti.

Krytyka ONZ i WHO

Eleganti skrytykował również rolę ONZ i WHO, opisując je jako organy globalistyczne, które odbierają suwerenność narodom i działają jako rząd światowy. Wskazał, że WHO jest finansowana przez prywatne fundacje, takie jak Billa Gatesa. Nie są one demokratycznie legitymizowane i znajdują się pod wpływem potężnych finansistów.

Według Elegantiego Kościół nie odegrał dobrej roli podczas kryzysu COVID-19. Skrytykował biskupów i innych przywódców Kościoła za okazywanie braku wiary w siły nadprzyrodzone. Obejmowało to zamknięcie publicznych obchodów Wielkanocy, sanktuarium w Lourdes, usuwanie wody święconej z kościołów i traktowanie Eucharystii jako nieczystej.

Wypowiedzi biskupa Mariana Elegantiego oferują krytyczną i kontrowersyjną perspektywę radzenia sobie z pandemią przez Kościół i władze światowe. Jego uwagi podnoszą ważne kwestie etyczne i religijne, które będą nadal dyskutowane w kontekście postpandemicznym.